Çağrı Merkezi: +90 552 526 93 23

ERKEK VE KIZ ÇOCUK MONT MODELLERİ NEYE GÖRE SEÇİLİR?

ERKEK VE KIZ ÇOCUK MONT MODELLERİ NEYE GÖRE SEÇİLİR?

Çocuklar için soğuk ve yağışlı günlerde en büyük ihtiyaçlardan biri olan mont ve yağmurluklar doğru bir şekilde seçilmelidir. Önemli bazı detayları göz önünde bulundurarak çocuklarınız için kışlık kıyafet alışverişleri yapmanız en doğrusu olacaktır. Bu nedenle de erkek ve kız çocuk mont ya da yağmurluk seçerken hangi unsurlara dikkat etmeniz gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Kız ve erkek çocuk mont seçerken öncelikle yaşadığınız bölgenin hava koşullarına en uygun kalınlıkta ürünler seçmeniz gerekir. Fazla ince veya dayanıksız bir mont çok soğuk bir iklim için yetersiz kalacağından dolayı çocuğunuz için sorun yaratabilir.

Öte yandan kız çocuk mont seçimlerinde modelden çok kumaş türüne önem vermek de gereklidir. Rüzgara ve suya dayanıklı bir kız çocuk mont modeli seçmek bu noktada büyük bir önem taşır. İçine su alan ve rüzgarı kolayca geçiren kumaşlardan üretilmiş kız çocuk yağmurluk ve mont modelleri çocuğunuzun soğuktan korunmasını da engeller.

Ayrıca tamamen nefes almayan kumaşlara sahip kız ve erkek çocuk yağmurluk modelleri de kış aylarında terlemeye ve bu sebepten dolayı da rüzgarlı havalarda çocuğunuzun kolayca terinin soğumasına neden olabilir. Bu sebeple de çocuğunuz için yağmurluk alırken kaliteli ve sağlıklı, nefes alan, doğal kumaşlardan üretilmiş kız ve erkek çocuk mont modellerini seçmeniz en doğru seçenek olacaktır.Kız Ve Erkek Çocuk Mont Nasıl Temizlenir?Kız ve erkek çocuk mont temizlemek oldukça kolay ve bir o kadar da pratik bir işlemdir. Eğer dayanıklı ve kaliteli bir kız ve erkek çocuk mont temizleyecekseniz rahatlıkla çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Fakat hassas bir kumaşa sahip erkek ve kız çocuk yağmurluk modeli yıkamak istiyorsanız makinenizin hassas ayarında ve düşük sıkma devrinde yıkamanız gerekir.

Eğer peluş bir kız çocuk mont yıkayacaksanız kesinlikle soğuk suda ve ağartıcı gibi kimyasal ürünler kullanmadan yıkamanız gerekir. Ayrıca peluş kız çocuk mont modellerini  yıkadıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakmanız ve kurutma makinesi kullanmamanız da gerekir. Peluş kısımları bir tarak yardımı ile tarayarak da düzeltebilirsiniz.